Fluturime Per Gjermani

Janë më shumë se 25 mijë kështjella, nga të cilat disa janë thjesht rrënoja, disa të tjera janë hotele, por shumica janë zaptuar nga të pasurit. AIR MUNICH është një Agjenci Turistike me tradite shumëvjeçare ne treg. Vjen njoftimi i fundit për fluturimet nga aeroporti “Adem Jashari”. Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku, kjo ka ardhur pas rekomandimit të Ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia. Rruga e UÇK-së 50000 Gjakovë Tel: +381 390 323 219 Fax: +381 390 326 204. com 9 Shkurt 2020, 23:46 Lajme. Një drejtim, duke përfshirë taksat dhe tatimet. Greva anulon qindra fluturime në Gjermani. Një valë e motit të keq ka marrë jetën e të paktën tre personave në Evropën Lindore dhe atë Qendrore. Kompania ajrore Eurowings ka anuluar pothuajse të gjitha fluturimet nga aeroportet gjermane për kohën sa mendohet se do të zgjasë stuhia. Rezervoni fluturime ekonomike në Gjermani. 200 fluturimeve të planifikuara, tha një zëdhënëse e aeroportit. Varur Trajnimi në Gjermani. Sapo te kemi me shume infomata do ju lajmrojme. In diesem Fall ist der Kosovo das Land und Pristina als Hauptstadt die dazugehörige Stadt. ATSH ka marrëdhënie kontraktuale me AFP, DPA, ANSA, HSINHUA, Anadolu Agency, TANJUG, APA e tjerë. fluturime Fluturime drejt Italisë? Autoriteti i Aviacionit Civil jep njoftimin e rëndësishëm. Soon online reservations in all destinations. Aeroporti "Adem Jashari" ka njoftuar se do të ketë disa fluturime për në Zvicër dhe Gjermani. Kompania qe realizon keto fluturime eshte kompania ajrore Wizz Air. Fluturimet: Nisjet në kohë reale: Mbërritjet në kohë reale: Nisjet e planifikuara: Mbërritjet e planifikuara: Kompanitë Ajrore : Nisjet nga Tirana International Airport: Programi i Fluturimit të Nisjeve për Sezonin e Dimrit deri me 28. Lajmifundit. 300 fluturime të planifikuara për të enjten dhe të premten, për shkak të një grevë që pilotët vendosën të bëjnë brenda dy ditëve të ardhshme. me, Pristina. Aeroporti ka bërë të ditur se sot janë anuluar fluturimet për Berlin, Hamburg, Munih, Vjenë. s Edhe pse meteorologët parashikojnë përmirësim të kushteve atmosferike gjatë ditëve të ardhshme, aeroporti më i madh në Frankfurt të Gjermanisë ka anuluar 170 fluturime për shkak të reshjeve të borës. Hima Travel Ju Ofron Bileta Avioni Te Lira per Itali Gjermani dhe Amerike etj. al eshte i pari website shqipetar dedikuar rezervimit te biletave te avionit online dhe ne menyre te pavarur. Lajme teNjejta SHBA parashikojnë dyfishimin e rasteve të infektimit dhe […]. Të gjithë studentët që kanë kaluar fazat e mëhershme luten që të lexojnë këtë fletëinformacion me kujdes dhe të përgatisin dokumentet e kërkuara. Stuhia anulon fluturimet në Gjermani, vështirësohet trafiku hekurudhor. Por, pse Gjermania ka kaq shumë kështjella? Sepse gjatë periudhës së Mesjetës vendi ishte i ndarë në shtete konkurruese feudale dhe. Aeroportet gjermane i anuluan mbi 600 fluturime, për shkak të grevës së stafit të sigurisë. On 31/01/2020; Bileta Autobusi per Gjermani, NISJA BEHET NGA TIRANA NE OREN 08:00 CDO. Aeroporti “Adem Jashari” ka njoftuar se do të ketë disa fluturime për në Zvicër dhe Gjermani. Nesër nxjerrim kalendarin e misionit. 300 fluturime të planifikuara për të enjten dhe të premten, për shkak të një grevë që pilotët vendosën të bëjnë brenda dy ditëve të ardhshme. Agjenci Turistike Kalemi eshte nje agjensi. Gjate rruges do te kete 1 p Bileta Avioni për Gjermani. Dy gra janë goditur nga një. Nëna Tereze nr. 13 Maj/dy fluturime. Tony Blair, 70000 Ferizaj +381 290 - 327 588 [email protected] com - Fluturime - udhetime per ne Prishtine Tirane Shkup. Një valë e motit të keq ka marrë jetën e të paktën tre personave në Evropën Lindore dhe atë Qendrore. Fluturime per Prishtine Ofrojme Fluturime te rregullta direkte nga Gjermania, Zvicrra, Austria dhe shume shtete tjera per ne Kosove Prishtine… Booking. Jemi kompani e specializuar që ofrojmë shërbime cilësor në transportin rrugor të pasagjerëve me autobusa modern në shumë vende evropiane. Përveç linjave të rregullta të fluturimeve nga Gjermani, Zvicra dhe Britania e Madhe për në. Udhëtime në Europë Udhëtime në Azi Udhëtime në Afrikë. Fluturime, Udhetime me Bileta Te Lira per Zvicer, Gjermani, e vende tjera. TIRANE-Nga data 23 mars do të ndërpriten të gjitha fluturimet nga aeroporti i Rinasit me përjashtim të linjës së 'Air Albania' nga Stambolli. Gjermani, anulohen 150 fluturime ajrore nga moti i acartë ; Gjermani, anulohen 150 fluturime ajrore nga moti i acartë. ’’Prishtina Ticket’’ SH. Online Booking Engine that offers every type of tourist product to the user, Hotels, Apartments and other services, with a quick search according to a minimum input of information, which gives every kind of offer, ideal for all sorts of tourism, be it Corporate or end consumer. Im Folgenden stellen wir die Liste der Relationen, über die Sie die Online-Buchung von Tickets machen können. Ministri …. 200 fluturimeve të planifikuara, tha një zëdhënëse e aeroportit. Fluturimet: Nisjet në kohë reale: Mbërritjet në kohë reale: Nisjet e planifikuara: Mbërritjet e planifikuara: Kompanitë Ajrore : Nisjet nga Tirana International Airport: Programi i Fluturimit të Nisjeve për Sezonin e Dimrit deri me 28. është themeluar si një kompani dinamike e udhëtimit dhe operatorit të turizimit pët të shërbyer kryesisht diasporën Shqiptarë që jeton në Zvicër, Gjermani, BE, Britani të Madhe dhe SHBA veçanërisht me fluturime çarter drejtpërdrejtë nga Zvicra dhe Gjermania në Kosovë dhe. Kompania qe realizon keto fluturime eshte kompania ajrore Wizz Air. com ose na kontaktoni 24h Call Center: 🇽🇰 +383 (0)38 220 220 🇦🇹 +43 (0) 131 91 074 🇩🇪 +49 (0) 180 30 30 30 6 🇨🇭 +41 (0) 44 315 59 59 Çmimi përfshin të gjitha. Detyrim për krantinë 14-ditëshe gjatë hyrjes në Gjermani Të ghithë personat që kthehen nga vendet e huaja në vendbanimit e tyre në Gjermani, janë të drtyruar t'i nënshtrohen karantinës 14-ditëshe dhe të paraqiten pranë Entit për sigurim shëndetësor rajonal në vendbanimin në Gjermani. Me datën 9 Maj do të jenë dy fluturime, nga Prishtinë në Dusseldorf nga ora 13:55 me kompaninë EUROWINGS dhe fluturimi tjetër nga Prishtinë në Basel nga ora 14:50, me kompanin CHAIR, shkruan albinfo. Sapo te kemi me shume infomata do ju lajmrojme. "Njoftimi i radhës nga Ministria e Infrastrukturës dhe Ambientit të Republikës së Kosovës sa i përket fluturimeve nga dhe për ANP 'Adem Jashari'. Wizz Air eshte kompania ajrore qe realizon udhetimet per Hanover. Sharr Travel me përfaqësi në Prishtinë e Prizren, është e përkushtuar në ofrimin e shërbimeve të transportit rrugor me autobusë modern e komod, shërbime të transportit ajror me aeroplan të kompanive më të njohura botërore. 94 767 pëlqime · 63 duke folur në lidhje me këtë · 18 ishin këtu. Një firmë gjermane në Tübingen parashikon të nxjerrë në qershor apo korrik teste për vaksinën kundër virusit Corona. Per grupe te medha dhe familje ofrojme zbritje. Nga keto qytete te Gjermanise, Zvicrres, Italise dhe Anglise ofrojme fluturime te rregullta per ne Kosove: » Düsseldorf-Prishtine, çdo dite. Rreth 180 fluturime u anuluan sot nga aeroporti i Frankfurtit për shkak të stuhisë, e cila është 15 për qind e 1. Ndërsa sipas njoftimeve të Aeroportit Ndërkombëtar "Adem Jashari", fluturimet nga Prishtina në për në Gjermani. Punësimi në Gjermani, eksperti: Ku dhe si t'i përgatisin dokumentet të kualifikuarit; Shtohet numri i rasteve me koronavirus në Has, të infektuar 3 punonjës të Policisë Kufitare; Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në Poliçan, i rrezikuar stafi mjekësor, kryebashkiaku i vendos në karantinë të gjithë. Ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku, ka bërë të ditur se sot është marrë vendim që të pezullohen përkohësisht të gjitha fluturimet për zonat me rrezik të mesëm dhe të lartë nga koronavirusi, raporton Gazeta Express. Më datën 9 maj do të jenë dy fluturime, nga Prishtinë në Dusseldorf nga ora 13:55 me kompaninë EUROWINGS dhe fluturimi tjetër nga Prishtinë në Basel nga ora 14:50, me kompanin CHAIR, shkruan albinfo. Aeroportet gjermane i anuluan mbi 600 fluturime, për shkak të grevës së stafit të sigurisë. Sipas saj, 140 fluturime të planifikuara gjithashtu u anuluan për ditën e hënën, raporton Reuters, duke shtuar se. Dublin dhe. Rama: 'Air Albania' së shpejti fluturim Tiranë-Nju Jork, do të ulen çmimet e biletave. This site uses cookies. Rreth 50 mijë pasagjerëve u është thënë se janë anuluar 400 fluturime. Më shumë se 300 fluturime janë anuluar dhe qindra tjera janë shtyrë, për shkak të borës e akullit në Aeroportin e Frankfurtit. Te gjitha opsionet per Bileta avioni per Gjermani i gjeni ketu. Hotel Splendid Conference & Spa Resort. Ne kuader te masave te ndermarra nga qeveria për parandalimin e virusit Covid-19, ministria e infrastruktures dhe energjise ka anulluar te gjitha fluturimet vajtje-ardhje per ne Gjermani, Austri, Zvicer dhe Hungari. LAJME - FLUTURIME ITALI GJERMANI AIR ALBANIA NATO SHBA RINAS AVIACIONI CIVIL BELGJIK Ë AVIONE MAKINE PERMBYTJE. Ashtu si në Europën jugore, moti i thatë dhe i. Per rezervime kontaktoni ne nr e tel 0699207340 & 0699207344. Tre persona kanë mbetur të plagosur rëndë në Gjermani për shkak të stuhisë Ciara që ka goditur Europën. Kompania ajrore holandeze “KLM Royal Dutch Airlines” tha se kishte kryer katër fluturime përmes resë së tymit në Holandë dhe Gjermani, por se avionët nuk kishin pasur asnjë problem gjatë fluturimit. Genta Ismajli është këngëtarja më e dalluar në skenë. Zëdhënësja e …. Udhëtime në Europë Udhëtime në Azi Udhëtime në Afrikë. Wizz Air eshte kompania ajrore qe realizon udhetimet per Mynih. com Adresa Sann Fly Ahmet Kaqiku 35 70000 Ferizaj Kosovo Skype: rezervoni. Me datën 9 Maj do të jenë dy fluturime, nga Prishtinë në Dusseldorf nga ora 13:55 me kompaninë EUROWINGS dhe fluturimi tjetër nga Prishtinë në Basel nga ora 14:50, me kompanin CHAIR, shkruan albinfo. Regjistruar në Gjykatën e Tiranës dhe Anëtare e Dhomës së Tregetisë. Aeroporti “Adem Jashari” ka njoftuar se do të ketë disa fluturime për në Zvicër dhe Gjermani. Sipas saj, 140 fluturime të planifikuara gjithashtu u anuluan për ditën e. Nga të dhënat në faqen zyrtare të Policisë Gjermane, thuhet se ai është një 36-vjeçar nga Kosova, i cili la të plagosur 9 persona të enjten mbrëma, në stacionin qendror të trenave në Dusseldorf të Gjermanisë. 200 fluturimeve të planifikuara, tha një zëdhënëse e aeroportit. 3 muaj më parë. ofroj bilete avioni 1-D SHKUP-GJERMANI duke filluar nga 29 Eur!!! +355694500511 periudha prill maj 2017 Bileta vetem vajtje per pak data te Muajit prill maj 2017 Podgorica Brussels (Charleroi) 47€. Lajm i fundit - e fundit - politike - aktualitet - Shqipëria Ballkani Balkan balkans ballkan ballkani balkan shqiptaret shqiptarja gazeta shqiptare gsh. Nesër nxjerrim kalendarin e misionit. Nga aeroporti i Shkupit do të hapen dy linja për Gjermani edhe atë Baden dhe Bremen, pastaj nga Larnaka për në Qipro gjithashtu edhe pjesë e linjës do të jetë Finlanda, ndërsa nga Ohri do të fluturohet për në Suedi gjegjësisht Malmo, Milan në Itali dhe nga Memingeni për në Dortmund, Gjermani. Gjermania është një nga vendet me më shumë kështjella në botë. Mbi 110 mijë pasagjerë u prekën nga demonstratat e paralajmëruara prej ditës së hënë, të cilat. Ne kohe te veshtira, ibadeti eshte mesim dhe paralajmerim per jeten… Dokumentar. Fluturime per Prishtine Ofrojme Fluturime te rregullta direkte nga Gjermania, Zvicrra, Austria dhe shume shtete tjera per ne Kosove Prishtine… Booking. Me datën 9 Maj do të jenë dy fluturime, nga Prishtinë në Dusseldorf nga ora 13:55 me kompaninë EUROËINGS dhe fluturimi tjetër nga Prishtinë në Basel nga ora 14:50, me kompanin CHAIR. Rreth 330 fluturime janë anuluar deri në orën 17:00 pas reshjeve të mëdha të borës dhe temperaturave të acarta që kanë goditur qendrën ekonomike të Gjermanisë, Frankfurtin, shkruan Periskopi. 00 € Tirana Air Albania , BelleAir, Bileta Avioni, Shqiperia, Albania. Ne ju garantojmë fluturime të rehatshme me çmimet më të volitshme në treg. al është media shqiptare e pavarur me autorë një grup gazetarësh te perkushtuar per te percjelle Lajmet e Fundit nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, tashme prej 11 vitesh, nga qershori 2009, përcjellim lajme nga te gjitha fushat ne kohe reale. LAJME - FLUTURIME ITALI GJERMANI AIR ALBANIA NATO SHBA RINAS AVIACIONI CIVIL BELGJIK Ë AVIONE MAKINE PERMBYTJE. Raportohet se erërat kanë arritur shpejtësinë deri në 120 kilometra në orë. disa persona janë plagosur. Pushime te Mira ne Hotele luksoze ne te gjitha vendet me Oferta atraktive. Në Gjermani jepen katër lloj lejesh qëndrimi: Leja e kufizuar e qëndrimit, “Karta blu e BE-së” e kufizuar, leja e pakufizuar e qëndrimit dhe leja e qëndrimit të përhershëm në BE. Fluturime të sigurta dhe komode drejt Prishtinës, Tiranës, Shkupit dhe Ohërit. Nese anullohet udhetimi per faj te kompanise pasagjerit i kthehet pagesa e plote. Rezervo dhe paguaj bileta te aeroplanit online, me çmime të volitshme, vetëm në www. Janar 2019. Në Gjermani anulohen qindra fluturimeve ajrore. Date: 21 January, 2019. Gjermani, Thirrje tjetër për e punës prej 48 orësh e ekuipazhit detyroi në fillim të nëntorit kompaninë ajrore gjermane të anulonte 1 500 fluturime në. Günstige Flüge von Stuttgart nach Pristina (STR-PRN) Ab 94,99 €* Eurowings - hier buchen auf eurowings. Fluturimet: Si shkohet në aeroport: Pasagjerë & Vizitorë : Business to Business: Informacion mbi kompaninë: Tirana City Break : Fluturimet: Nisjet në kohë reale: Mbërritjet në kohë reale: Nisjet e planifikuara: Mbërritjet e planifikuara: Kompanitë Ajrore : Nisjet në kohë reale nga Tirana International Airport: Nga 2020-05-02 11:05:25 deri 2020-05-02 11:05:25. Aeroporti “Adem Jashari” ka njoftuar se do të ketë disa fluturime për në Zvicër dhe Gjermani. Për shkak të uraganit "Sabina", i cili është aktiv në Gjermani, shumë aviokompani kanë anuluar fluturimet. Wizz Air niset nga te gjitha aeroportet ne rajon. Poashtu ofrojme linjen. com Wizz Air, linja ajrore më e madhe Low Cost në Evropën Qendrore dhe Lindore, fluturon drejt dhe nga aeroporti i Vjenës dhe ofron fluturime ekonomike për në Bosnjë, Bullgari, Qipro, Danimarkë, Gjeorgji, Greqi, Itali, Gjermani, Maqedoni e Veriut dhe Norvegji. Stuhia anulon fluturimet në Gjermani, vështirësohet trafiku hekurudhor. Greva përfshiu aeroportet në perëndim të vendit: Dyzeldorf, Këln dhe Shtutgart. 200 fluturimeve të planifikuara, tha një zëdhënëse e aeroportit. Grevë për pagat në aeroport, Gjermania anulon 1300 fluturime. Me 5+ vjet në rrugë, 55+ vende vizituan në të gjitha kontinentet, 650+ fluturime, 1000+ net hoteli dhe një turne të tërë botëror, të gjithë të vetë-organizuar, udhëtimi është një mënyrë e jetës. meteorologët parashikojnë përmirësim të kushteve atmosferike gjatë ditëve të ardhshme. Rreth 180 fluturime u anuluan sot nga aeroporti i Frankfurtit për shkak të stuhisë, e cila është 15 për qind e 1. 10 Janar 2019. Agjenci Turistike Kalemi eshte nje agjensi. Rreth 180 fluturime u anuluan sot nga aeroporti i Frankfurtit për shkak të stuhisë, e cila është 15 për qind e 1. Per rezervime kontaktoni ne nr e tel 0699207340 & 0699207344. Kandili: Kthimi në origjinë. +49/234-387431, 0179-5091634. Grevat, qindra fluturime anulohen në aeroportin e Frankfurt Shkruar nga SOT. GJERMANI Gjermani Grupellostr. 200 fluturimeve të planifikuara, tha një zëdhënëse e aeroportit. Fax: 00355 42 403 206 Tel: 00355 42 403 207/08/09 E-mail: [email protected],. Per reklama, spote publicitare dhe bannera kontaktoni me redaksine Tone me ane te postes elektronike: [email protected] Adresa: Rr. Gjermanlines nis fluturimet nga TIRANA per ne Frankfurt dhe Munich. 9 Maj/dy fluturime EW 5703 Prishtinë – Dusseldorf(ora 13:55) / EUROWINGS GM 6075 Prishtinë – Basel (ora 14:50) / CHAIR. Synimi kryesor i kompanisë ka qenë dhe është ti shërbejë klientëve të saj me korrektësi, shpejtësi dhe cilësi. Për shkak të uraganit "Sabina", i cili është aktiv në Gjermani, shumë aviokompani kanë anuluar fluturimet, raporton AA. Nga keto qytete te Gjermanise, Zvicrres, Italise dhe Anglise ofrojme fluturime te rregullta per ne Kosove: » Düsseldorf-Prishtine, çdo dite. Fluturimet: Nisjet në kohë reale: Mbërritjet në kohë reale: Nisjet e planifikuara: Mbërritjet e planifikuara: Kompanitë Ajrore : Nisjet nga Tirana International Airport: Programi i Fluturimit të Nisjeve për Sezonin e Dimrit deri me 28. Aeroporti i Prishtinës njofton per dy fluturimet që do të bëhen në Zvicër e Gjermani - Go & Watch Aeroporti “Adem Jashari” ka njoftuar se do të ketë disa fluturime për në Zvicër dhe Gjermani. Aeroporti “Adem Jashari” ka njoftuar se do të ketë disa fluturime për në Zvicër dhe Gjermani. Këto fluturime do kryhen fillimisht një herë në javë, duke u shtuar mandej në vartësi të kërkesës. 09:39, 7 Maj 2020. Ajo e përkushtuar në profesionin e saj, gjithmonë është pjesë e mediave rozë, shkruan “Kosovarja”. com Adresa Sann Fly Ahmet Kaqiku 35 70000 Ferizaj Kosovo Skype: rezervoni. ️ Kosova Airlines dhe Eurokoha startojnë me fluturime të rregullta me çmime speciale duke filluar nga 49€. 00 € Tirana Istanbul Tirana prej 49. Find the best flight offers from Prishtina to Stuttgart according to your needs. 124 vetë me leje të përkohshme të toleruar të qëndrimit. 414, 50000 Gjakovë: Tel: +381 390 324 303: Fax: +381 390 324 303: Mob: +377 44 128 770 +386 49 128 770. Air Albania , BelleAir, Bileta Avioni, Shqiperia, Albania. Më shumë se 300 fluturime janë anuluar dhe qindra tjera janë shtyrë, për shkak të borës e akullit në Aeroportin e Frankfurtit. Gjermani, Thirrje tjetër për e punës prej 48 orësh e ekuipazhit detyroi në fillim të nëntorit kompaninë ajrore gjermane të anulonte 1 500 fluturime në. Aeroporti i Prishtinës njofton për dy fluturimet që do të bëhen në Zvicër e Gjermani. Im Folgenden stellen wir die Liste der Relationen, über die Sie die Online-Buchung von Tickets machen können. München - Prishtinë. Më datën 9 maj do të jenë dy fluturime, nga Prishtinë në Dusseldorf nga ora 13:55 me kompaninë EUROWINGS dhe fluturimi tjetër nga Prishtinë në Basel nga ora 14:50, me kompanin CHAIR, shkruan albinfo. Teksa ka thënë se rreth 90,000 pasagjerë janë goditur nga greva e sektorit publik gjerman, i cili nuk përfshin stafin e kompa. Një firmë gjermane në Tübingen parashikon të nxjerrë në qershor apo korrik teste për vaksinën kundër virusit Corona. Nga nesër pezullohen fluturimet nga Gjermania, Franca, Zvicra drejt Kosovës 15:28 | 12 Mars 2020 Ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku ka bërë të ditur se sot është marrë vendim që të pezullohen përkohësisht të gjitha fluturimet për zonat me rrezik të mesëm dhe të lartë nga koronavirusi, raporton Gazeta Express. Düsseldorf: +49 211 164 64 06. Një ngjarje e papritur ka ndodhur në Gjermani. Keni ngelur në Itali, Angli, Francë apo Gjermani dhe dëshironi që të ktheheni në Shqipëri? Ka një mënyrë për ta bërë. Një tërmet me fuqi prej 6. 13:22, 10-01-2019. 'Gurë' nga qielli, anulohen fluturimet në Gjermani. 200 fluturimeve të planifikuara, tha një zëdhënëse e aeroportit. Petrol Company në muajin e shenjtë të Ramazanit, dhuron pako ushqimore per familjet nevojtare në qytetin e Vitisë. Zëdhënësja e aeroportit "Adem Jashari", Valentina Gara ka thënë për Ekonomia Online se fluturimet nga Prishtina në Berlin po vazhdojnë dhe deri me tani nuk është anuluar asnjë fluturim. Fluturime, Udhetime me Bileta Te Lira per Zvicer, Gjermani, e vende tjera. ATSH është e vetmja agjenci zyrtare multimediale e lajmeve në Shqipëri. 9 Maj/dy fluturime EW 5703 Prishtinë – Dusseldorf(ora 13:55) / EUROWINGS GM 6075 Prishtinë – Basel (ora 14:50) / CHAIR. Sipas saj, 140 fluturime të planifikuara gjithashtu u anuluan për ditën e hënën, raporton Reuters, duke shtuar se linja ajrore gjermane Lufthansa kishte anuluar të gjitha fluturimet në distanca të gjata dhe të shkurtra nga Aeroporti i Munihut deri në orën 13. 10/02/2020. posted on 10/01/2019 at 12:55 pm. Fluturime në Vjenë - Wizz Air Wizzair. Bileta tlira avioni per vendlindje me Iliria Agentur. 13 Maj/dy fluturime. Fluturimet që realizoheshin të enjteve dhe të dielave për në Itali nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës "Adem Jashari" janë anuluar. Fluturi 3D cu magnet, decoratiuni casa sau evenimente, set 12 bucati, roz picture. Rezervoni tani fluturimin tuaj per ne Prishtine, Shkup ose Oher. Më shumë se 300 fluturime janë anuluar dhe qindra tjera janë shtyrë, për shkak të borës e akullit në Aeroportin e Frankfurtit. Sipas qytetarit që ka filmuar videon më poshtë, këto fluturime … user 8 03/04/2018, 22:21 03/04/2018 Cikloni godet Zelandën e Re, disa rajone shpallin gjendjen e jashtëzakonshme. Nga Köln çdo te diele gjate sezones verore. Për rezervime dhe konfirmime ju lutem kontaktoni zyret tona përmes faqes së kontaktit. Fluturimet që do të operohen me udhëtarë vetëm në shkuarje janë drejt Malmos si dhe drejt Cyrihut. Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka publikuar oraret dhe vendet nga ku do të kryhen fluturimet e radhës për ata qytetarë që kërkojnë të rikthehen në Shqipëri. Kompania ajrore holandeze “KLM Royal Dutch Airlines” tha se kishte kryer katër fluturime përmes resë së tymit në Holandë dhe Gjermani, por se avionët nuk kishin pasur asnjë problem gjatë fluturimit. 374Shpërndarje. Ju lutemi plotësoni me saktësiformën e rezervimit në mënyrë që ne të bëjmë rezervimin tuaj. Greva përfshiu aeroportet në perëndim të vendit: Dyzeldorf, Këln dhe Shtutgart. Në përpjekje të shmangies së përhapjes së koronavirusit disa fluturime ajrore nga Italia drejt Shqipërisë dhe nga Shqipëria drejt Italisë janë anuluar. Wizz Air niset nga te gjitha aeroportet ne rajon. Janë pezulluar të gjitha transportet hekurudhore dhe qindra fluturime janë anuluar në aeroportet kryesore, mes të cilëve 190 në Frankfurt dhe 420 në Mynih. 9 Maj/dy fluturime EW 5703 Prishtinë – Dusseldorf(ora 13:55) / EUROWINGS GM 6075 Prishtinë – Basel (ora 14:50) / CHAIR. 09/03/2020 - 18:31. tarifat weekend te muajit te percaktuar:. 01/15/2019 19:56 nga: A. Si gjithë të tjerët, në këtë periudhë edhe Genta është e detyruar të qëndrojë në shtëpisë shkaku i virusit të përhapur. Lajmifundit. 99 euro do të kushtojë një biletë aeroplani nga Shkupi për në gjashtë destinacione të reja, të cilat do të mbulohen nga muaji tetor. Nga 22 marsi ne mesnate do te ndalohen edhe fluturimet ajrore nga dhe per Gjermani, Austri, Zvicer dhe Hungari. Qeveria ka vendosur rikthimin në vend të shqiptarëve që kanë mbetur jashtë, pa pagesë, nëpërmjet kompanisë Air Albania. Tirane - Kroaci - Austri - Gjermani. Aeroporti “Adem Jashari” ka njoftuar se do të ketë disa fluturime për në Zvicër dhe Gjermani. 💥Fluturime nga 🌸Tirana, 🌼Ohri, 🌺Podgorica,🌼Prishtina dhe 🌺Shkupi me cmimet me ekonomike !!! ️💥 ️Nxitoni të prenotoni datën tuaj të udhëtimit me super cmimet më të mira 🧳Tiranë – Bergamo 59 Euro 🧳Tirane – Milano 60 Euro 🧳Tirane – Bolonja 60 Euro 🧳Tirane – Venezia 60 Euro. Greva, me kërkesë të sindikatës së ekuipazhit UFO, do të zgjaste fillimisht nga ora 05:00 deri në orën 11:00, por një përshkallëzim i konfliktit me …. Stuhia anulon fluturimet në Gjermani, vështirësohet trafiku hekurudhor. Organet ushtarake amerikane janë duke hetuar një vjedhje armësh nga një bazë uahtarake amerikane në Gjermani. Ne ofrojmë klienteve tanë fluturime në mes Evropes perëndimore dhe shteteve Ballkane, posaçërisht nga Gjermania, Zvicra dhe Britania e Madhe për në Kosovë dhe Maqedoni. Gjermani- Qeveria gjermane, pas përhapjes së COVID-19 mori vendimin që të rikthejë në atdhe të gjithë shtetasit e saj, të cilët kishin ngelur jashtë pas mbylles së kufijve. GJERMANI - KOSOVË çdo të Marte, të Mërkure, të Premte dhe të Shtune Linja Osnabrück Tashmë ka filluar linja e rregullt me autobusë nga Kosova në Gjermani çdo te mërkure dhe çdo të shtune kurse nga Gjermania në Kosovë çdo të marte dhe çdo të shtune ,. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, kanë qenë ekipet e fluturimit ata që kanë thënë se nuk donin të përfshiheshin në dërgimin e njerëzve në Afganistan, pasi nuk […]. Njëherësh, Kosova ka edhe nëntë aeroporte të tjera, pesë prej tyre me pista të shtruara. Kompania gjermane dhe agjencia më e madhe ajrore në Evropë ka pezulluar qindra fluturime për 48 orët e ardhshme. Teleferik me shina në Shtetet e Bashkuara. Janar 2019 - 1 Views. Nga nesër pezullohen fluturimet nga Gjermania, Franca, Zvicra drejt Kosovës 15:28 | 12 Mars 2020 Ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku ka bërë të ditur se sot është marrë vendim që të pezullohen përkohësisht të gjitha fluturimet për zonat me rrezik të mesëm dhe të lartë nga koronavirusi, raporton Gazeta Express. Stuhia Ciara po trondit Europën. Stuhi e madhe në Gjermani, vonesa në fluturime dhe dëme Gjenerallejtënant Rrahman Rama merr pjesë në Konferencën e Shefave të Mbrojtjes në Gjermani FSK-ja përfundoi stërvitjen shumëkombëshe ,,KFOR 23’’ në Gjermani. Tre persona kanë mbetur të plagosur rëndë në Gjermani për shkak të stuhisë Ciara që ka goditur Europën. 99 euro do të kushtojë një biletë aeroplani nga Shkupi për në gjashtë destinacione të reja, të cilat do të mbulohen nga muaji tetor. 9 Maj/dy fluturime EW 5703 Prishtinë – Dusseldorf(ora 13:55) / EUROWINGS GM 6075 Prishtinë – Basel (ora 14:50) / CHAIR. Në Gjermani anulohen qindra fluturimeve ajrore. 15 foto të mrekullueshme të pranverës nëpër botë. Janë anuluar edhe fluturimet për në Francë, Gjermani dhe Holandë. Aeroporti “Adem Jashari” ka njoftuar se do të ketë disa fluturime për në Zvicër dhe Gjermani. British Airways anulon qindra udhëtime për shkak të koronavirusit, përfshirë. Pasagjeri duhet te jete ne vendin e nisjes 30 min para orarit te percaktuar per nisje. Aeroporti ka bërë të ditur se sot janë anuluar fluturimet për Berlin, Hamburg, Munih, Vjenë. Nga nesër pezullohen fluturimet nga Gjermania, Franca, Zvicra drejt Kosovës 15:28 | 12 Mars 2020 Ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku ka bërë të ditur se sot është marrë vendim që të pezullohen përkohësisht të gjitha fluturimet për zonat me rrezik të mesëm dhe të lartë nga koronavirusi, raporton Gazeta Express. Ndaj Facebook Twitter Google+ Email. 01/15/2019 19:56 nga: A. On 31/01/2020; Bileta. Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari”, njofton se nga sot e deri më 30 prill planifikon të realizojë vetëm një fluturim komercial. Ndërprerja e punës me kërkesë të sindikatës "Verdi. Greva do të fillojë sot në orën 24:00 dhe do të zgjasë deri të premten në orën 24:00. Aeroporti i Prishtinës njofton per dy fluturimet që do të bëhen në Zvicër e Gjermani - Go & Watch Aeroporti “Adem Jashari” ka njoftuar se do të ketë disa fluturime për në Zvicër dhe Gjermani. Kompania ka thënë se rreth 2300, nga 3000 fluturime të planifikuara për të enjten, do të realizohen, dhe 2400 të premten, fluturime këto të planifikuara më parë, duke prekur kështu rreth 180000 pasagjerë. Ndërkohë me 13 Maj do të ralizohen edhe dy fluturime njëra nga Prishtinë në Dusseldorf nga ora. Anulohen edhe 2 destinacione të tjera të fluturimeve me Italinë për shkak të koronavirusit. Flug von Stuttgart (STR) nach Pristina (PRN), billige Flüge und Billigflug-Angebote auf der Strecke Stuttgart (STR) Pristina (PRN) ab 46 € (Preis vom 17. Ndërkohë me 13 Maj do […]. Shpërndaje në Facebook Twitter; Google Plus; Viber; Nga Rubrika. Agjenci Udhetimi e Turizmi , paketa per udhetime turistike ne grup, individuale, etje. Fluturoi 1. Pasagjeri duhet te jete ne vendin e nisjes 30 min para orarit te percaktuar per nisje. Këtë thotë se e ka. BRITANI-Për shkak të përhapjes në masë të koronavirusit dy kompanitë më të mëdha ajror e "British Airways" dhe "Ryanair" kanë anuluar qindra fluturime midis Britanisë së Madhe, Evropës dhe SHBA. Në bazë të vendimit. Aeroporti “Adem Jashari” ka njoftuar se do të ketë disa fluturime për në Zvicër dhe Gjermani. lajme - fluturime itali gjermani air albania nato shba rinas aviacioni civil belgjikË avione makine permbytje Pezullohet edhe linja ajrore e mbetur Tiranë-Stamboll-Tiranë 28/03/2020 - 09:26. Gjermani- Qeveria gjermane, pas përhapjes së COVID-19 mori vendimin që të rikthejë në atdhe të gjithë shtetasit e saj, të cilët kishin ngelur jashtë pas mbylles së kufijve. Sharr Travel me përfaqësi në Prishtinë e Prizren, është e përkushtuar në ofrimin e shërbimeve të transportit rrugor me autobusë modern e komod, shërbime të transportit ajror me aeroplan të kompanive më të njohura botërore. Eurokoha, Eurokoha Reisen, Eurokoha Reisen GMBH, GMBH, Eurokoha GMBH, Kosova Airlines, FLY KSA, FLY Kosova, Airport Prishtina, Aeroporti i Prishtines, Pristina. Janë anuluar edhe fluturimet për në Francë, Gjermani dhe Holandë. "Prishtina travel" dhe "Alba Air" mashtrojnë udhëtarët me bileta pa fluturime (FOTO + VIDEO) Aktuale July 18, 2015 - 20:12. Por gjatë kësaj jave do të realizohen disa fluturime nga Prishtina për në Zvicër, Gjermani dhe Suedi. 94,959 likes · 513 talking about this · 10 were here. 💥Fluturime nga 🌸Tirana, 🌼Ohri, 🌺Podgorica,🌼Prishtina dhe 🌺Shkupi me cmimet me ekonomike !!! ️💥 ️Nxitoni të prenotoni datën tuaj të udhëtimit me super cmimet më të mira 🧳Tiranë – Bergamo 59 Euro 🧳Tirane – Milano 60 Euro 🧳Tirane – Bolonja 60 Euro 🧳Tirane – Venezia 60 Euro. al gazetashqiptare. Ndërprerja e punës me kërkesë të sindikatës "Verdi. 94 767 pëlqime · 63 duke folur në lidhje me këtë · 18 ishin këtu. “Ata që kanë mbetur rrugëve jashtë shtetit do nisim të hënën fluturimet për t’i sjellë në atdhe. Partnerët tanë. fluturime të lira për të Gjermani - Gjermani ajrore bileta Дешевые авиабилеты в Dresden: pin. Aeroporti "Adem Jashari" ka njoftuar se do të ketë disa fluturime për në Zvicër dhe Gjermani. Prej kohësh më lindi një dëshirë ta takoja nga afër, të dëgjoja zërin e saj, të lexoja vështrimin. Zvicër +41 61 588 09 73. Në Gjermani pragu për t'u llogaritur në ndarjen e mandateve është 5 për qind. Featured Destinations. PATI TRAVEL - AGJENSI UDHETIMI. Prezente me lajmet e saj në agjencitë më të mëdha të botës, ATSH ka filluar të funksionojë menjëherë pas Shpalljes së Pavarësisë, më 28/12/1912. Ilira Agentur organizon fluturime me aeroplan per Kosove dhe nga Kosova per ne Gjermani udhetim me autobuse modern per ne Kosove Shqiperi Maqedoni si dhe shrbime tjera si kredi turizm lundrime marketing pun Updated on Nov 7, 2013. Fluturime te lira Tirane 20 Maj, 5 dite, €399/pp DITA E PARE Nisja nga Tirana me autobuz per ne Prishtine. Njoftim për bursa studimi në gjermani. Kujdes!!Jo te gjitha datat me oferte ⭐Tiranë. Seit 1997 Spezialist für Urlaubsreisen, Kreuzfahrten, Hotels & Flüge Weltweit!. Ein elektronisches Ticket, kurz E-Ticket, ist ein Ticket, dass als elektronischer Ersatz für Tickets aus Papier Verwendung finden kann. UNION Travel Co. Tony Blair, 70000 Ferizaj +381 290 - 327 588 [email protected] Më datën 9 maj do të jenë dy fluturime, nga Prishtinë në Dusseldorf nga ora 13:55 me kompaninë EUROWINGS dhe fluturimi tjetër nga Prishtinë në Basel nga ora 14:50, me kompanin CHAIR, shkruan albinfo. Për t’i bërë edhe më atraktive ofertat tona, ofrojmë zbritje speciale për rezervimet e hershme (early booking). Per grupe te medha dhe familje ofrojme zbritje. British Airways anulon qindra udhëtime për shkak të koronavirusit, përfshirë. Njëherësh, Kosova ka edhe nëntë aeroporte të tjera, pesë prej tyre me pista të shtruara. February 9, 2020 ADMIN. Ndërsa, autoritete nga aeroporti kanë thënë se mund. 9 Shkurt 2020. Stuttgart: +49 711 223 70 11. Gjakovë +381 390 321 091 Pejë +381 39 432 471 Prizren +381 29 242 110 Prishtinë +381 38 241 111. Opsionet per… Bileta Avioni Per Itali. Gjermani, greva anulon rreth 600 fluturime. Këta qytetarë lejohen të punojnë në Gjermani vetëm po qe se kanë një leje të vlefshme qëndrimi dhe autoritetet e lejojnë punësimin. Barileva Turist hält regelmäßige Linien aus dem Kosovo nach Deutschland und umgekehrt durch die Staaten Serbien, Ungarn und Österreich. Gjermania është goditur së fundi nga një stuhi e fuqishme e quajtur “Sabine”. TIRANË– Kompania ajrore shqiptare Air Albania ka anuluar disa fluturime ditën e sotme drejt Italisë si shkak i përhapjes së Koronavirusit. Aeroporti “Adem Jashari” ka njoftuar se do të ketë disa fluturime për në Zvicër dhe Gjermani. Fluturime direkte per Tirane ka çdo dite nga Frankfurt, dy here ne jave nga Dortmund, te marteve dhe shtuneve, dhe 3 here ne jave nga München, te merkureve, premteve dhe shtuneve. Informacion mbi cmimet. Për vende si Greqia, ku turizmi përbën afër një të tretën e ekonomisë së vendit, mbyllja e hoteleve, bllokimi i udhëtimeve turistike këtë […]. 00 € Tirana Istanbul Tirana prej 49. Aeroporti "Adem Jashari" ka njoftuar se do të ketë disa fluturime për në Zvicër dhe Gjermani. Kompani Fluturimi qe operojne ne Shqiperi. "Eurokoha" po ashtu ofron paketë aranzhmane për sezonin e dimrit. Ndërsa sipas njoftimeve të Aeroportit Ndërkombëtar "Adem Jashari", fluturimet nga Prishtina në për në Gjermani. Kompania ajrore Eurowings ka anuluar pothuajse të gjitha fluturimet nga aeroportet gjermane për kohën sa mendohet se do të zgjasë stuhia. Nga Köln çdo te diele gjate sezones verore. Fluturime në Vjenë - Wizz Air Wizzair. Fluturime direkte nga Evropa per Kosove, Shqiperi, Maqedoni. On 31/01/2020; Bileta Avioni Per Itali , Hima Travel ju mundeson bileta Avioni per Itali. Me datën 9 Maj do të jenë dy fluturime, nga Prishtinë në Dusseldorf nga ora 13:55 me kompaninë EUROWINGS dhe fluturimi tjetër nga Prishtinë në Basel nga ora 14:50, me kompanin CHAIR, shkruan albinfo. Toggle navigation. Regjistruar në Gjykatën e Tiranës dhe Anëtare e Dhomës së Tregetisë. Sot ne jemi një nga ofruesit më të rëndësishëm me kualitet të lartë në vijen e udhëtimit ajror në kët rajon. Bileta Avioni për Gjermani Muaji Shkurt Vetem Vajtje Tiranë - Dortmund 60€ Tiranë - Dusseldorf 61€ Prishtina - Memmingen 30€ Pri Vendet ku shqiptarët udhëtojnë pa pasaporta dhe shtetet ku nuk duhet. Më shumë se 600 fluturime janë. Rezervoni tani fluturimin tuaj per ne Prishtine, Shkup ose Oher. 9 Maj/dy fluturime EW 5703 Prishtinë – Dusseldorf(ora 13:55) / EUROWINGS GM 6075 Prishtinë – Basel (ora 14:50) / CHAIR. Por, pse Gjermania ka kaq shumë kështjella? Sepse gjatë periudhës së Mesjetës vendi ishte i ndarë në shtete konkurruese feudale dhe. Kompania qe realizon keto fluturime eshte kompania ajrore Wizz Air. Fluturime direkte per Tirane ka çdo dite nga Frankfurt, dy here ne jave nga Dortmund, te marteve dhe shtuneve, dhe 3 here ne jave nga München, te merkureve, premteve dhe shtuneve. Stuhi e madhe në Gjermani, vonesa në fluturime dhe dëme Gjenerallejtënant Rrahman Rama merr pjesë në Konferencën e Shefave të Mbrojtjes në Gjermani FSK-ja përfundoi stërvitjen shumëkombëshe ,,KFOR 23’’ në Gjermani. 00 € Tirana Istanbul Tirana prej 49. ATSH ka marrëdhënie kontraktuale me AFP, DPA, ANSA, HSINHUA, Anadolu Agency, TANJUG, APA e tjerë. Më shumë se 300 fluturime janë anuluar dhe aeroporti u ka thënë pasagjerëve, se ata duhet të kontrollojnë online, se kur mund të realizohen fluturimet e tyre. Pasagjerët u detyruan të përdorin rrëshqitje emergjente pas incidentit në një pistë aeroporti në Dyseldorf, Gjermani. Qeveria ka vendosur rikthimin në vend të shqiptarëve që kanë mbetur jashtë, pa pagesë, nëpërmjet kompanisë Air Albania. Fluturimet: Nisjet në kohë reale: Mbërritjet në kohë reale: Nisjet e planifikuara: Mbërritjet e planifikuara: Kompanitë Ajrore : Nisjet nga Tirana International Airport: Programi i Fluturimit të Nisjeve për Sezonin e Dimrit deri me 28. Nga Köln çdo te diele gjate sezones verore. Me datën 9 Maj do të jenë dy fluturime, nga Prishtinë në Dusseldorf nga ora 13:55 me kompaninë EUROWINGS dhe fluturimi tjetër nga Prishtinë në Basel nga ora 14:50, me kompanin CHAIR, shkruan albinfo. Ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku, ka bërë të ditur dje se është marrë vendim që të pezullohen përkohësisht të gjitha fluturimet për zonat me rrezik të mesëm dhe të lartë nga koronavirusi. Kompania ajrore Eurowings ka anuluar pothuajse të gjitha fluturimet nga aeroportet gjermane për kohën sa mendohet se do të zgjasë stuhia. Rreth 150 nisje fluturimesh dhe mbërritjesh u anuluan në Aeroportin e Frankfurtit, tha një zëdhënëse e operatorit të aeroportit, duke shtuar se 130 fluturime të planifikuara për të hënën tashmë ishin anuluar. Por për herë të parë në një gjeneratë do të ketë fluturime të drejtpërdrejta midis Serbisë dhe Kosovës. me, Pristina. Të afrojmë familjarët me. Anulohen fluturimet dhe lëvizjet e trenave për shkak të motit të keq në Gjermani 06/01/2019 - 09:46 Të paktën 120 fluturime janë anuluar dhe rreth 70 të tjera janë vonuar për më shumë se një orë në aeroportin e Mynihut, tha një zëdhënëse e aeroportit për DW. 99 euro për një biletë në një drejtim E Enjte, 21 Qershor 2012 - 16:53 albinfo. 200 fluturimeve të planifikuara, tha një zëdhënëse e aeroportit. Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” njoftoi se për sot janë planifikuar dy fluturime në nisje nga Prishtina. Një grevë për pagat e personelit të sigurimit në tetë aeroporte në Gjermani, përfshirë Frankfurtin që ka numrin më të madh të fluturimeve, ka shkaktuar kaos ditën e sotme në trafikun ajror për të tretën herë radhazi në më pak se dhjetë ditë. Ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku, ka bërë të ditur se sot është marrë vendim që të pezullohen përkohësisht të gjitha fluturimet për zonat me rrezik të mesëm dhe të lartë nga koronavirusi, raporton Gazeta Express. Për t'i bërë edhe më atraktive ofertat tona, ne ofrojmë zbritje speciale për rezervimet e hershme (early booking). Saba Turs mbanë linjen e rregull Kosovë Itali dhe Itali Kosovë me nisje të rregullta nga disa qytete kryesore të Kosovës drejt të gjitha qyteteve Italiane dhe anasjelltas përmes Shqipërisë. Në linkun më poshtë mund të gjeni fletëinformacionin e Ambasadës Gjermane në Prishtinë për dokumentet e nevojshme për aplikim për vizë për punës sezonale në Gjermani. Stuhi dhe breshër, anulohen fluturimet në Gjermani. Në Dyzeldorf - aeroportin e tretë më të madh të Gjermanisë - rreth 60,000 pasagjerë janë prekur, pasi dy të tretat e fluturimeve janë anuluar, raportoi Televizioni ARD. Check out #korca statistics, images, videos on Instagram: latest posts and popular posts about #korca. Teleferik me shina në Shtetet e Bashkuara. January 10, 2019. Në Dyzeldorf - aeroportin e tretë më të madh të Gjermanisë - rreth 60,000 pasagjerë janë prekur, pasi dy të tretat e fluturimeve janë anuluar, raportoi. Nga qytetet tjera per ne Tirane mund te fluturoni çdo dite nepermjet Vjenes, Budapestit, Milanos apo Lublanes. Fluturime direkte per Maqedoni dhe me tranzit me kompani serioze Iliria Agentur Fluturim me aeroplan per Shkup ne destinacionin Gjermani-Shkup dhe Zvicerr-Shkup. Aeroporti “Adem Jashari” ka njoftuar se do të ketë disa fluturime për në Zvicër dhe Gjermani. Anulohen qindra fluturime në Gjermani 15 janar 2019 - 19:50 Një grevë për pagat e personelit të sigurimit në tetë aeroporte në Gjermani, përfshirë Frankfurtin që ka numrin më të madh të fluturimeve, ka shkaktuar kaos ditën e sotme në trafikun ajror për të tretën herë radhazi në më pak se dhjetë ditë. Prenoto Bileta Avioni te lira per ne Tirane Tirana Prishtina Tirana prej 29. Shpërndaje Edhe pse meteorologët parashikojnë përmirësim të kushteve atmosferike gjatë ditëve të ardhshme, aeroporti më i madh në Frankfurt të Gjermanisë ka anuluar 170 fluturime për shkak të reshjeve të borës. DOKUMENTAR: Një ditë në spitalin Cerrahpasa. Me datën 9 Maj do të jenë dy fluturime, nga Prishtinë në Dusseldorf nga ora 13:55 me kompaninë EUROWINGS dhe fluturimi tjetër nga Prishtinë në Basel nga ora 14:50, me kompanin CHAIR, shkruan albinfo. Tiranë: ATHS Flora: 4-223-3997/ 223-2310/ 224-0955; ATHS Hotel Tirana: 4-223-2424 Durrës: ATHS 52-222-621 www. lajmi i fundit eshte media online ne gjuhen shqipe qe percjell lajmet e fundit nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, lajmifundit publikon informacione nga aktualiteti, gazeta nga politika, te rejat nga televizioni, tendencat e lajmeve te fundit online, te rejat e minutes se fundit, lajme live, video lajme nga lajmi fundit %. Vendimi është marrë nga Autoriteti i Aviacionit Civil në kuadër të masave kundër përhapjes së koronavirusit. Stuhia e quajtur Friederike në Gjermani, do të përcjellë këtë shtet nga perëndimi në lindje, para se të kalojë në Poloni gjatë natës. I pranishëm në uljen e sotme. 9 Maj/dy fluturime EW 5703 Prishtinë – Dusseldorf(ora 13:55) / EUROWINGS GM 6075 Prishtinë – Basel (ora 14:50) / CHAIR. Udhetime Gjermani – Kosove: nepermjet Kroaci & Mali i Zi Fluturime Gjermani-Kosove. Related Articles. 23:39 | 9 Shkurt 2020. Avioni, një zanat i Pegasus Airline, kishte fluturuar nga Stambolli në qytet dhe mbante 163 pasagjerë, thuhet në raport, transmeton Telegrafi. Stuhia "Sabine" e goditi Gjermaninë. Stuhia anulon fluturimet në Gjermani, vështirësohet trafiku hekurudhor. Bashkëpunimi global, bllokimet e përhershme dhe gjurmimi i kontaktit, të gjitha mund të luanin një rol në garën për të ndaluar pandeminë. More in Rajoni & Bota: Pompeo: Kjo nuk është hera e parë që një virus del nga Kina April 29, 2020; Greqia planifikon të presë turistë gjatë kësaj vere April 29, 2020; Ministrja shqiptare e Arsimit: Shkollat do të hapen vetëm për maturantët April 29, 2020; Rreth 180 fluturime u anuluan. Aeroporti “Adem Jashari” ka njoftuar se do të ketë disa fluturime për në Zvicër dhe Gjermani. 200 fluturimeve të planifikuara, tha një zëdhënëse e aeroportit. Gjermani/ Anulohen qindra fluturime për shkak të stuhisë. Zëdhënësja e …. Libri cheap airline për Gjermani, fluturime të ulëta nga aviobilet. Master Travel, Gjilan. Këtë të hënë në njoftim janë katër fluturime me Italinë, Tiranë-Bari. Këtë thotë se e ka bërë pas. Stuhia anulon fluturimet në Gjermani, vështirësohet trafiku hekurudhor. Me datën 9 Maj do të jenë dy fluturime, nga Prishtinë në Dusseldorf nga ora 13:55 me kompaninë EUROWINGS dhe fluturimi tjetër nga Prishtinë në Basel nga ora 14:50, me kompanin CHAIR, shkruan albinfo. Me datën 9 Maj do të jenë dy fluturime, nga Prishtinë në Dusseldorf nga ora 13:55 me kompaninë EUROËINGS dhe fluturimi tjetër nga Prishtinë në. Kjo bëri që pesë mijë pasagjerë të mbeten të bllokuar në tokë. 13:22, 10-01-2019. Fluturime per gjermani keyword after analyzing the system lists the list of keywords related and the list of websites with related content, in addition you can see which keywords most interested customers on the this website. Madhësia e tekstit. Bileta te lira avioni per Kosove Fluturime per Prishtine me kompani serioze gjermane. Airalbania eshte web faqe e cila informaon lajmet e fundit per bileta avioni dhe informata per aviacionin ne shqiperi. GM6143 Prishtinë. Fluturime të sigurta dhe komode drejt Prishtinës, Tiranës, Shkupit dhe Ohërit. Avioni, një zanat i Pegasus Airline, kishte fluturuar nga Stambolli në qytet dhe mbante 163 pasagjerë, thuhet në raport, transmeton Telegrafi. Bileta me nisje nga Prishtina. com Keine versteckten Nebenkosten. Donald Trump do ta blejë atë vetëm për SHBA, qeveria gjermane. Fluturime Zürich-Prishtina, Zürich-Shkup, Genf-Prishtina, Stuttgart-Prishtina, Honnover-Prishtina, München-Prishtina udhetime me Autobus, udhetime per kosove. Erëra të fuqishme, breshër e përmbytje pati gjatë orëve të fundit në çdo anë të Gjermanisë. U rekomandohet pasagjerëve që, për fluturime me KOSOVA REISEN Center mundësisht të paraqiten për përgatitje për fluturim dy orë përpara fluturimit të planifikuar, sepse sportelet mbyllen 40 minuta përpara nisjes. Fax: 00355 42 403 206 Tel: 00355 42 403 207/08/09 E-mail: [email protected],. Eurokoha, Eurokoha Reisen, Eurokoha Reisen GMBH, GMBH, Eurokoha GMBH, Kosova Airlines, FLY KSA, FLY Kosova, Airport Prishtina, Aeroporti i Prishtines, Pristina. Udhetime me autobus per Prishtine. Ofrojme Fluturime te rregullta direkte nga Gjermania, Zvicrra, Austria dhe shume shtete tjera per ne Kosove Prishtine si dhe anasjelltas. Aeroporti ka bërë të ditur se sot janë anuluar fluturimet për Berlin, Hamburg, Munih, Vjenë. 15:29, 12 Mars 2020. British Airways ka anuluar udhëtimet mes Heathrow dhe Italisë, Francës, Austrisë, Belgjikës, Gjermanisë, Irlandës dhe Zvicrës, gjithashtu dhe në Nju Jork. Qeveria kosovare ka ndaluar fluturimet nga Gjermania dhe Zvicra. 2015 Vetem 533Euro per person /7nete ALL INCLUSIVE Ne cmim nuk perfshihen taxat 40Euro per person. Në Dyzeldorf - aeroportin e tretë më të madh të Gjermanisë - rreth 60,000 pasagjerë janë prekur, pasi dy të tretat e fluturimeve janë anuluar, raportoi Televizioni ARD. Me datën 9 Maj do të jenë dy fluturime, nga Prishtinë në Dusseldorf nga ora 13:55 me kompaninë EUROËINGS dhe fluturimi tjetër nga Prishtinë në. Nga nesër pezullohen fluturimet nga Gjermania, Franca, Zvicra e Italia drejt Kosovës. Pristinë Cyrich - Pr, 15 MAJ 2020, 09:45 - HË, 01 QER 2020, 09:45. "Mahan Air duhet të ndalojë të gjitha fluturimet për dhe nga Gjermania deri në njoftimin e mëtejshëm", u tha në në një deklaratë. Protesta e punonjësve të sigurisë, anullohen qindra fluturime në Gjermani 11 Janar 2019 Bota , LAJME 105 Shikime Mbi 640 linja fluturimi u anuluan të enjten si shkak i grevës së punonjësve të sigurisë në aeroportet e tri qyteteve gjermane. Stuhia anulon fluturimet në Gjermani, vështirësohet trafiku hekurudhor. LAJMI I FUNDIT/ Ndalohen fluturimet per Gjermani, Austri, Zvicer dhe Hungari 21 Mars, 2020 Nga 22 marsi ne mesnate do te ndalohen edhe fluturimet ajrore nga dhe per Gjermani, Austri, Zvicer dhe Hungari. , i cili prej 10 ditësh është izoluar në …. Quick View. Keni ngelur në Itali, Angli, Francë apo Gjermani dhe dëshironi që të ktheheni në Shqipëri? Ka një mënyrë për ta bërë. Vendimi është marrë nga Autoriteti i Aviacionit Civil në kuadër të masave kundër përhapjes së koronavirusit. Ky website eshte pjese e Union Travel co. Shiko tek lufthansa. Wizz Air niset nga te gjitha aeroportet ne rajon. 9 Maj/dy fluturime EW 5703 Prishtinë – Dusseldorf(ora 13:55) / EUROWINGS GM 6075 Prishtinë – Basel (ora 14:50) / CHAIR. GM6143 Prishtinë. Sipas saj, 140 fluturime të planifikuara gjithashtu u anuluan për ditën e hënën, raporton Reuters, duke shtuar se linja ajrore gjermane Lufthansa […]. ATSH ka marrëdhënie kontraktuale me AFP, DPA, ANSA, HSINHUA, Anadolu Agency, TANJUG, APA e tjerë. Me datën 9 Maj do të jenë dy fluturime, nga Prishtinë në Dusseldorf nga ora 13:55 me kompaninë EUROWINGS dhe fluturimi tjetër nga Prishtinë në Basel nga ora 14:50, me kompanin CHAIR. Ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku, ka bërë të ditur se sot është marrë vendim që të pezullohen përkohësisht të gjitha fluturimet për zonat me rrezik të mesëm dhe të lartë nga koronavirusi, raporton Gazeta Express. Aeroporti i Prishtinës njofton per dy fluturimet që do të bëhen në Zvicër e Gjermani Aeroporti “Adem Jashari” ka njoftuar se do të ketë disa fluturime për në Zvicër dhe Gjermani. Culture and travel. Fluturime per gjermani keyword after analyzing the system lists the list of keywords related and the list of websites with related content, in addition you can see which keywords most interested customers on the this website. UNION Travel Co. 01/15/2019 19:56 nga: A. Ndërkohë me…. … Bileta Autobusi Tirane Athine. Autoriteti i … user 8 13/01/2020, 10:34 13/01/2020. U rekomandohet pasagjerëve që, për fluturime me KOSOVA REISEN Center mundësisht të paraqiten për përgatitje për fluturim dy orë përpara fluturimit të planifikuar, sepse sportelet mbyllen 40 minuta përpara nisjes. Gazetarja Klodiana Lala ka udhëtuar sot drejt Krujës, një nga vatrat e reja ku është përhapur me shpejtësi koronavirusi, ndërsa sjell përmes kamerës së ‘News24′ një histori njerëzore të një personi të prekur me virusin vdekjeprurës. Kompania ka thënë se rreth 2300, nga 3000 fluturime të planifikuara për të enjten, do të realizohen, dhe 2400 të premten, fluturime këto të planifikuara më parë, duke prekur kështu rreth 180000 pasagjerë. Aeroportet gjermane i anuluan mbi 600 fluturime, për shkak të grevës së. Për t'i bërë edhe më atraktive ofertat tona, ne ofrojmë zbritje speciale për rezervimet e hershme (early booking). Nga Admin 1 Me Jan 15, 2019. Emer dhe mbiemer 2. Stuhia "Sabine" e goditi Gjermaninë. 15:29, 12 Mars 2020. Gama e shërbimeve tona përfshin fluturime të përditshme ndërkombëtare dhe pako të pushimeve, siç janë aranzhmanet e pushimeve verore në destinacione si Turqia. Libri cheap airline për Gjermani, fluturime të ulëta nga aviobilet. Në Dyzeldorf - aeroportin e tretë më të madh të Gjermanisë - rreth 60,000 pasagjerë janë prekur, pasi dy. Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku, kjo ka ardhur pas rekomandimit të Ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia. Fluturimet: Nisjet në kohë reale: Mbërritjet në kohë reale: Nisjet e planifikuara: Mbërritjet e planifikuara: Kompanitë Ajrore : Nisjet nga Tirana International Airport: Programi i Fluturimit të Nisjeve për Sezonin e Dimrit deri me 28. +49/234-387431, 0179-5091634. Duke filluar nga sot, 13 Mars 2020, nga ora 15:00 , nuk lejohen asnjë fluturim për në Prishtinë! përpunojmë sa më shpejt pyetjet tuaja. Një drejtim, duke përfshirë taksat dhe tatimet. Stuhia anulon fluturimet në Gjermani, vështirësohet trafiku hekurudhor. Sigurisht, se ne do ti informojmë të gjithë pasagjerët që kanë rezervuar me ne për këtë periudhë në kohën e duhur në lidhje me. Greva anuloi qindra fluturime në Gjermani. Aeroporti i Prishtinës njofton per dy fluturimet që do të bëhen në Zvicër e Gjermani - Go & Watch Aeroporti “Adem Jashari” ka njoftuar se do të ketë disa fluturime për në Zvicër dhe Gjermani. Anulohen qindra fluturime në Gjermani. Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka publikuar oraret dhe vendet nga ku do të kryhen fluturimet e radhës për ata qytetarë që kërkojnë të rikthehen në Shqipëri. 0Komente March 21, 2020. me, Pristina. Aeroporti “Adem Jashari” ka njoftuar se do të ketë disa fluturime për në Zvicër dhe Gjermani. Ky website eshte pjese e Union Travel co. Pushime te Mira ne Hotele luksoze ne te gjitha vendet me Oferta atraktive. 13 Maj/dy fluturime. ATSH ka marrëdhënie kontraktuale me AFP, DPA, ANSA, HSINHUA, Anadolu Agency, TANJUG, APA e tjerë. Fluturime per Kosove: Düsseldorf-Prishtine, Stuttgart - Prishtine. Greva anulon qindra fluturime në Gjermani. Qindra mijëra udhëtarë janë duke u përballur me vonesa ose anulim të fluturimeve për shkak të një problemi në kontrollin ajror të Francës. Flug von Stuttgart (STR) nach Pristina (PRN), billige Flüge und Billigflug-Angebote auf der Strecke Stuttgart (STR) Pristina (PRN) ab 46 € (Preis vom 17. Aeroporti më i madh në Gjermani anulon fluturimet për shkak të borës 12:28 , 18/12/2017 Edhe pse meteorologët parashikojnë përmirësim të kushteve atmosferike gjatë ditëve të ardhshme, aeroporti më i madh në Frankfurt të Gjermanisë ka anuluar 170 fluturime për shkak të reshjeve të borës. Hima Travel Ju Ofron Bileta Avioni Te Lira per Itali Gjermani dhe Amerike etj. Stuhia e njohur me emrin "Sabine" pritet të arrijë në Zvicër në natën e së dielës. Por për herë të parë në një gjeneratë do të ketë fluturime të drejtpërdrejta midis Serbisë dhe Kosovës. Më datën 9 maj do të jenë dy fluturime, nga Prishtinë në Dusseldorf nga ora 13:55 me kompaninë EUROWINGS dhe fluturimi tjetër nga Prishtinë në Basel nga ora 14:50, me kompanin CHAIR, shkruan albinfo. al eshte i pari website shqipetar dedikuar rezervimit te biletave te avionit online dhe ne menyre te pavarur. 23:39 | 9 Shkurt 2020. Avioni, një zanat i Pegasus Airline, kishte fluturuar nga Stambolli në qytet dhe mbante 163 pasagjerë, thuhet në raport. Ein elektronisches Ticket, kurz E-Ticket, ist ein Ticket, dass als elektronischer Ersatz für Tickets aus Papier Verwendung finden kann. Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka shpallur thirrje publike për organizimin e transportit për shtetasit e Maqedonisë që janë jashtë vendit dhe duan të kthehen. Nga nesër pezullohen fluturimet nga Gjermania, Franca, Zvicra e Italia drejt Kosovës. Nga nesër pezullohen fluturimet nga Gjermania, Franca, Zvicra drejt Kosovës 15:28 | 12 Mars 2020 Ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku ka bërë të ditur se sot është marrë vendim që të pezullohen përkohësisht të gjitha fluturimet për zonat me rrezik të mesëm dhe të lartë nga koronavirusi, raporton Gazeta Express. al shqiptaria balkanweb balkanweb. Vendimi është marrë nga Autoriteti i Aviacionit Civil në kuadër të masave kundër përhapjes së koronavirusit. Kompania ka thënë se rreth 2300, nga 3000 fluturime të planifikuara për të enjten, do të realizohen, dhe 2400 të premten, fluturime këto të planifikuara më parë, duke prekur kështu rreth 180000 pasagjerë. E-Mail: [email protected] Me datën 9 Maj do të jenë dy fluturime, nga Prishtinë në Dusseldorf nga ora 13:55 me kompaninë EUROËINGS dhe fluturimi tjetër nga Prishtinë në Basel nga ora 14:50, me kompanin CHAIR. Foto ilustrim Aeroportet gjermane i anuluan mbi 600 fluturime, për shkak të grevës së stafit të sigurisë, njofton REL. 13 Maj/dy fluturime. Ne kohe te veshtira, ibadeti eshte mesim dhe paralajmerim per jeten… Dokumentar. Stuhitë me borë dhe erërat e forta kanë bllokuar fshatra dhe rrugë nëpër Ballkan. Duke filluar nga sot, 13 Mars 2020, nga ora 15:00 , nuk lejohen asnjë fluturim për në Prishtinë! përpunojmë sa më shpejt pyetjet tuaja. Keni ngelur në Itali, Angli, Francë apo Gjermani dhe dëshironi që të ktheheni në Shqipëri? Ka një mënyrë për ta bërë. Në pjesën veriperëndimore të vendit, një tren "Intercity" është përplasur në një pemë që ishte rrëzuar në binarë, shkruan focus. Fluturime të sigurta dhe komode drejt Prishtinës, Tiranës, Shkupit dhe Ohërit. Wizz Air niset nga te gjitha aeroportet ne rajon. facebookVOAL - Lockdowni ka rezultuar në anulimin e qindra mijëra lidhjeve ajrore dhe aeroportet janë gjysmë të shkreta. Fluturimet që realizoheshin të enjteve dhe të dielave për në Itali nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës "Adem Jashari" janë anuluar. Flights to Tirana from €99 with eDreams! Tirana : pin. Erërat e forta me shpejtësi deri në 110 kilometra në orë kanë shkaktuar pengesa dhe kompanitë e fluturimeve, përfshirë. Më datën 9 maj do të jenë dy fluturime, nga Prishtinë në Dusseldorf nga ora 13:55 me kompaninë EUROWINGS dhe fluturimi tjetër nga Prishtinë në Basel nga ora 14:50, me kompanin CHAIR, shkruan albinfo. Eurokoha Reisen GmbH. Datelindje 4. Te gjithe shtetasit shqiptar qe jane bllokuar ne Gjermani dhe jane me qendrim 90 ditor, studente, apo shtetas qe kane ardhur per arsye familjare, shendetesore, per kohe te shkurter ne Gjermani te dergojne me email te: [email protected] [email protected] te dhenat e listuara me poshte: 1. Ilira Agentur organizon fluturime me aeroplan per Kosove dhe nga Kosova per ne Gjermani, udhetim me autobuse modern per ne Kosove, Shqiperi,. GJERMANI STUTTGART - PRISHTINA. Jemi kompani e specializuar që ofrojmë shërbime cilësor në transportin rrugor të pasagjerëve me autobusa modern në shumë vende evropiane. Total janë anuluar 380 fluturime vendore dhe ndërkombëtare nga aeroportet nëDyseldorf, Këln, Dortmund. GJERMANI STUTTGART - PRISHTINA. Stuhia "Sabine" e goditi Gjermaninë. Me datën 9 Maj do të jenë dy fluturime, nga Prishtinë në Dusseldorf nga ora 13:55 me kompaninë EUROWINGS dhe fluturimi tjetër nga Prishtinë në Basel nga ora 14:50, me kompanin CHAIR. Ndërkohë me 13 Maj do […]. UNION Travel Co. Online Check-in. Me datën 9 Maj do të jenë dy fluturime, nga Prishtinë në Dusseldorf nga ora 13:55 me kompaninë EUROËINGS dhe fluturimi tjetër nga Prishtinë në Basel nga ora 14:50, me kompanin CHAIR. Kandili: Kthimi në origjinë. Rreth 180 fluturime u anuluan sot nga aeroporti i Frankfurtit për shkak të stuhisë, e cila është 15 përqind e 1. SRF Meteo pret që shpejtësia maksimale që do të arrijë stuhia të hënën dhe. Dublin dhe. Aeroportet gjermane i anuluan mbi 600 fluturime, për shkak të grevës së stafit të sigurisë. Aeroporti i Prishtinës njofton per dy fluturimet që do të bëhen në Zvicër e Gjermani Aeroporti “Adem Jashari” ka njoftuar se do të ketë disa fluturime për në Zvicër dhe Gjermani. fluturime të lira për të Gjermani - Gjermani ajrore bileta Дешевые авиабилеты в Dresden: pin. Greva paralizon Gjermaninë, anulohen qindra fluturime 10 Prill, 2018 12:14 Dy nga linjat ajrore më të mëdha të Evropës janë prekur nga grevat e zhvilluara, duke anuluar qindra fluturime. 09:39, 7 Maj 2020. Kompania ajrore holandeze “KLM Royal Dutch Airlines” tha se kishte kryer katër fluturime përmes resë së tymit në Holandë dhe Gjermani, por se avionët nuk kishin pasur asnjë problem gjatë fluturimit. Tirane - Kroaci - Austri - Gjermani. Bota/Rajoni Momenti kur në Gjermani thyhet një pjesë e vinçit. Shpërndaje; 12:11 13/07/2019 "Gurë nga qielli" është shprehja që i përshtatet breshërit. Oferta per Amerike. Aeroporti i Prishtinës njofton per dy fluturimet që do të bëhen në Zvicër e Gjermani - Go & Watch Aeroporti “Adem Jashari” ka njoftuar se do të ketë disa fluturime për në Zvicër dhe Gjermani. More in Rajoni & Bota: Pompeo: Kjo nuk është hera e parë që një virus del nga Kina April 29, 2020; Greqia planifikon të presë turistë gjatë kësaj vere April 29, 2020; Ministrja shqiptare e Arsimit: Shkollat do të hapen vetëm për maturantët April 29, 2020; Rreth 180 fluturime u anuluan. Një grevë për pagat e personelit të sigurimit në tetë aeroporte në Gjermani, përfshirë. Dy gra janë goditur nga një pemë që ka rënë në Saarbruecken, në kufi me Francën, ndërsa një 16 vjeçare është plagosur nga një copë hekuri në Paderborn. Gjermania ka fillluar ta ndjejë tashmë "sulmin" e uraganit "Sabine". Rruga më e sigurt për në vendlindje! Ofrojmë fluturime të rregullta për destinacione të ndryshme. Numer pasaporte 3. Për t’i bërë edhe më atraktive ofertat tona, ofrojmë zbritje speciale për rezervimet e hershme (early booking). Si gjithë të tjerët, në këtë periudhë edhe Genta është e detyruar të qëndrojë në shtëpisë shkaku i virusit të përhapur. Keni ngelur në Itali, Angli, Francë apo Gjermani dhe dëshironi që të ktheheni në Shqipëri? Ka një mënyrë për ta bërë. Ndërkohë me 13 Maj do […]. Gjermania është një nga vendet me më shumë kështjella në botë. Stuhia "Sabine" e goditi Gjermaninë. Flug von Stuttgart (STR) nach Pristina (PRN), billige Flüge und Billigflug-Angebote auf der Strecke Stuttgart (STR) Pristina (PRN) ab 46 € (Preis vom 17. Select your country. Aeroporti i Kukësit ka të dhënat teknike për të përballuar dhe fluturime ndërkombëtare, por gjatë qeverisjes socialiste në shtetin Perëndimor u vendos një ligj që ndalon fluturimet civile ndërkombëtare në aeroporte të.